שיבולת שועל אינסטנט, קוואקר וכל מה שביניהם

ריכזתי עבורכם את כל הסוגים השונים של שיבולת השועל והשלבים השונים שגרעין שיבולת השועל עובר עד שהוא מגיע לדייסה, עוגיה ואפילו למרק שלנו. התהליך מאוד פשוט, מחומר הגלם הבסיסי, ככל שנתקדם הגרעין של שיבולת השועל עובר תהליך עיבוד רב יותר אבל!!! והיתרון החשוב ביותר של שיבולת השועל – מבלי לאבד מהערכים התזונתיים!

שיבולת שועל גולמית – ישר מהשדה

שיבולת שועל גולמיתרוב הסיכויים שלא יצא לכם לראות שיבולת שועל גולמית, בעיקר לא בחנויות, אבל אני חושב שזה חשוב לדעת איך נראים גרעינים של שיבולת שועל גולמית. ככה היא נראת לפני שמפרידים את הגרעינים (גריסים) מהקליפות והגבעולים.

גריסי שיבולת שועל שלמים

גריסי שיבולת שועלגריסים (Groat) הוא בעצם הגרעין של התבואה, במקרה שלנו, גריסי שיבולת שועל הם פשוט שיבולת שועל גולמית שעברה קצירה, ניקוי והסרת הקליפה של הגרעין (אותה לא ממש מומלץ לאכול…). את הגריסים אפשר למצוא בחנויות והם לוקחים את משך הזמן הבישול הרב ביותר.

שיבולת שועל חתוכה (Steel Cut Oats)

שיבולת שועל חתוכהאם חותכים את גריסי שיבולת השועל לשתיים או שלוש חתיכות עם להב מתכת חד, מתקבלת שיבולת שועל חתוכה (כן, גם אני לא חשדתי). שיבולת שועל חתוכה מתבשלת מהר יותר מגריסים בגלל שמים יכולים לחדור בקלות רבה יותר לחתיכות הקטנות יותר. שיבולת שועל חתוכה נקרא גם לפעמים שיבולת שועל אירית.

שיבולת שועל סקוטית (Scottish Oatmeal)

שיבולת שועל סקוטיתבמקום לחתוך שיבולת שועל עם להב פלדה לקבלת שיבולת חתוכה, באופן מסורתי הסקוטים היו טוחנים את הגריסים עם אבן, ויוצרים חתיכות שיבולת שועל בגדלים שונים, אשר יוצרת שיבולת שועל קרמית יותר ואוורירית יותר מאשר שיבול שועל חתוכה רגילה.

שיבולת שועל רגילה (מגולגלת) – (old fashioned)

שיבולת שועל רגילהשיבולת שועל רגילה (המכונה לעתים מיושנת) נוצרית על ידי אידוי של גריסי שיבולת שועל ולאחר מכן גילגול לפתיתים. תהליך זה מייצב את השמנים הבריאים בשיבולת שועל. תהליך זה שומר על שיבולת השועל טרייה לאורך זמן רב יותר, ולנו בכך שהיא מקצרת את משך הבישול על ידי יצירת שטח פנים גדול יותר.

שיבולת שועל להכנה מיידית או מהירה – (instant)

שיבולת שועל אינסטנט - מיידיתאם לוקחים שיבולת שועל רגילה (מגולגלת) וממשיכים את תהליך הגלגול עוד יותר, ו / או את תהליך האידוי, נוצרת שיבולת השועל להכנה מהירה / מיידית. הערכים התזונתיים נשארים זהים (כל סוגי שיבולת השועל הם דגנים מלאים) אך שינויי המרקם – הם עניין של טעם וריח – לאנשים מסוימים מרקם חלק יותר הוא יתרון ולאחרים זמן הכנה הוא מכריע. הדבר הטוב ביותר הוא המגוון הרחב של שיבולת שועל, כל כך הרבה אפשרויות, כך שכל אחד יכול לקבל בדיוק את הטעם שהוא או היא הכי אוהבים!

קמח שיבולת שועל

קמח שיבולת שועלקמח שיבולת שועל הוא קמח דגן מלא בו ניתן להשתמש באפייה, או לעיבוי מרקים ותבשילים.

*שיבולת השועל האהובה שלי היא שיבולת שועל רגילה (שיבול שועל עם יוגורט וקורנפלקס).
למרות זמן הכנה ארוך יותר יש משהו בצ'אנקי של השיבולת שנשמר גם אחרי בישול.

*טיפ יומי: השאירו ללילה (או למספר שעות) – בצנצנת שימו את כמות השיבולת שאתם רגילים להכין והוסיפו כמות כפולה של מים רותחים. בבוקר יש לכם דייסה (כמעט מוכנה…)