סטייק אנטריקוט ברוטב צ'ימיצ'ורי ביתי

לא מתכון, רק כמה טיפים פשוטים לסטייק אנטריקוט טוווב!

בשר טוב, במיוחד אנטריקוט לא צריך שום דבר חוץ מקצת מלח ופלפל. הפעם החלטתי לחרוג מהמנהג וכן להוסיף רוטב צ'ימיצ'ורי חריף.

מרכיבים:

אופן הכנה:

  1. הדבר הכי חשוב, ואני מדגיש, הכי חשוב הוא איכות הבשר ובגלל זה – תמצאו קצב / קצבייה טובים. עכשיו כל מה שנשאר זה להבליט את הטעמים והאורחים שלכם (ובהטן שלכם) לא יפסיקו לשבח אתכם. נתחים עבים וטובים יספקו חווית רייר עד מידיום מדהימות.
  2. להשריית הבשר, מתחילים בהכנת רוטב הצ'ימיצ'ורי לפחות שעתיים לפני, ומניחים את הנתחים שלנו בקופסה עם הרוטב המוכן כדי שיספגו מעט את הטעמים.
  3. את הרוטב החריף שלכם, ניתן לשלב בכל שלב של המתכון. כמובן שאם הרוטב מכיל רמות סוכר כלשהן, מומלץ ממש בסוף הטיגון, אם בכלל במהלך הכנת הבשר.
  4. הדבר החשוב השני! בהכנת סטייקים טובים – המחבת – צריכה להיות איכותית, כבדה, מחבת עם פסי גריל עדיפה כמובן, בטח שאחת יצוקה.
  5. הדבר השלישי! חממו היטב את המחבת כדי לפני שאתם מתחילים.
  6. הפעם, השתמשתי בקצת שמן רגיל. את הסטייקים מוציאים מהרוטב ומנסים לנקות אותם כמה שאפשר. את הרוטב שעל הסטייקים מחזירים לקופסה, ושומרים בצד בינתיים.
  7. מניחים את הסטייק על המחבת החמה על צד אחד, מוודאים ששומעים רעש צריבה (אחרת המחבת לא מספיק חמה), ולאחר מכן נותנים לבשר להטגן מצד אחד מבלי להפוך / "לשחק" איתו.
  8. כאשר הבשר מתחיל להגיר נוזלים, ומעט להתקפל מגיע האות שלנו להפוך את הנתח. ושוב, לאחר ההפיכה נותנים לו להיטגן מבלי להפריע לנתח. כחמש דקות מקסימום
  9. זהו, הסטייקים מוכנים! מורידים מהאש ועכשיו מספר תהליכים שניתן לעשות: א) לאכול כמו שהם ומיד ב) להניח את הסטייקים לשלוש דקות בצד, להמליח ולפלפל ג) להניח בצד, לתבלן ולפזר קצת מרוטב הצ'ימיצ'ורי על הסטייקים המוכנים
  10. בכל מקרה, ולא משנה באיזה מסלול סופי בחרתם, ההנאה שלכם מובטחת, בתאבון!

* לדעתי סטייק well done הוא סטייק מבוזבז, יש להתייחס באדיבות לחברים או בני משפחה אשר מבקשים את הסטייק מוכן ברמה כזאת ולהציע להם (באדיבות!) בשרים אחרים כמו פרגית, קציצה או כנף.

סטייק אנטריקוט טוב, רוטב צ'ימיצ'ורי וקצת חריף אש
סטייק אנטריקוט טוב, רוטב צ'ימיצ'ורי וקצת חריף אש

משאירים את האנטריקוט עם צ'ימיצ'ורי לשעתיים לפחות
משאירים את האנטריקוט עם צ'ימיצ'ורי לשעתיים לפחות

מחבת חמה ולא לשחק
מחבת חמה ולא לשחק

אנטריקוט מקרוב
אנטריקוט מקרוב

מניחים את האנטריקוט ברוטב צ'ימיצ'ורי וממתינים שתי דקות בדיוק
מניחים את האנטריקוט ברוטב צ'ימיצ'ורי וממתינים שתי דקות בדיוק